5týdenní online kurz

Hravá finanční gramotnost

Získejte tipy a aktivity, jak budovat správné finanční návyky vašich dětí už ve věku 3-6 let 

 • Co kdybyste už v obchodě nemuseli řešit záchvaty vzteku svých dětí, když jim nechcete něco koupit?
 • Přemýšlíte, jak naučit děti vnímat hodnotu peněz, aby neměly do budoucna dluhy?
 • Tápete v tom, jestli začít dávat dětem kapesné v předškolním věku a jak nastavit jeho systém?

Pojďte se mnou hravou formou budovat základy finanční gramotnosti vašich dětí ve věku 3-6 let

 • Dozvíte se, proč je důležité začít s finanční gramotností dětí již od 3 let.
 • Získáte tipy, jak s dětmi mluvit o penězích a jejich hodnotě, aby si děti nevytvořily bloky k penězům.
 • Ukážu vám zábavné aktivity pro děti, díky kterým se děti naučí vnímat základní hodnotu peněz.

Jak vám kurz pomůže?

 • Postupně se podíváme na principy, díky kterým si děti ve věku 3-6 let vybudují správné základní finanční návyky.
 • Budete umět vysvětlit, že jim nemůžete koupit hračku, na kterou si ukážou.
 • Předám vám konkrétní tipy a rady, jak s dětmi mluvit před návštěvou obchodu, abyste předešli záchvatům vzteku (i když máte pocit, že už tam nikdy nemůžete vstoupit).
 • Získáte tipy na hry, které dětem pomohou pochopit, např. jak funguje banka a platební karta.

Na co konkrétního se v kurzu podíváme?

1. Role rodiče

Vysvětlíme si, proč je role rodiče ve finančním vzdělávání důležitá. Získáte tipy, jak komunikovat s dětmi o penězích a co naopak dětem neříkat.

2. Peníze

Budete umět dětem vysvětlit, proč máme peníze, kde je používáme, za co platíme a jak je získáváme. Získáte aktivity, které pomohou dětem naučit se rozeznávat základní hodnotu peněz.

3. Základní finanční dovednosti dětí

Ukážu vám, jak naučit děti, že je nutné plánovat a spořit, než si něco koupíme a ukáži, jak je naučit vnímat rozdíl mezi potřebou a přáním.

4. Pojištění a investice

Získáte tipy, jak dětem vysvětlit základní koncept pojištění a investování již v raném věku.

5. Kapesné

Vysvětlím vám, proč je kapesné důležité. Dám vám základní tipy k dávání kapesného předškolním dětem, od kdy a jestli ho dětem zavést, vysvětlím vám základní pravidla pro kapesné. Podíváme se i na to, jestli dětem dávat kapesné za domácí práce a známky.

A navíc...

Jaké by to bylo mít aktivity pro děti, kterými se zabaví a zároveň se budou učit?

 • V kurzu vám představím jednoduché aktivity, díky kterým si budou děti budovat zdravé základy finanční gramotnosti.
 • Některé aktivity budou v podobě krátkých videí. Další budou v pdf podobě s autorskými ilustracemi, ty si vytisknete a děti je mohou začít hned používat.
 • K jiným aktivitám využijete předměty nebo věci, které máte doma a jen vy si zvolíte, jestli si budete s dětmi hrát doma nebo venku.
 • Získáte ucelený přehled toho, co se mohou děti ve věku 3-6 let naučit ve finanční gramotnosti a pro děti získáte praktické aktivity.

Jak bude kurz probíhat?

 • Během prvních 4 týdnů najdete každé pondělí nová videa a další materiály v členské sekci na webu. Potkávat se budeme pravidelně ve skupině na Facebooku.
 • Poslední týdem budete mít možnost dohnat, co jste nestihli v průběhu prvních 4 týdnů kurzu. Stále budeme mít mou plnou podporu ve FB skupině a možnost se zeptat na vše, co vás ještě napadne. Získáte ještě další hravé aktivity pro děti.

Co je součástí kurzu?

 • 1. Videa pro rodiče plná informací i inspirace. Po skončení videa budete mít konkrétní rady a tipy, jak mluvit s dětmi a co děti učit.
 • 2. Abych vám usnadnila realizaci tipů, k jednotlivým lekcím získáte popisy aktivit a přehledné check-listy.
 • 3. Tipy na aktivity pro vaše děti a další materiály s autorskými ilustracemi, které jen vytisknete. Děti se tak budou bavit a zároveň vzdělávat v tématu finanční gramotnosti.

Co všechno získáte?

 • Čeká vás 6 týdnů plných inspirace, aktivit pro děti a k tomu popisy aktivit a přehledné checklisty.
 • Moje plná podpora po celou dobu trvání kurzu ve FB skupině.
 • 2 inspirativní bonusy , které vám ještě více pomohou v komunikaci s dětmi.
 • Všechny videotipy a aktivity v pdf s autorskými ilustracemi , které si v kurzu ukážeme.
 • Celý záznam minikurzu Jak začít hravě učit děti ve věku 3-6 let finanční gramotnost.
 • Dlouhodobá investice do vašich dětí.

 

Kdy kurz začíná?

Momentálně není kurz otevřen. Zapište se na čekací listinu,

až bude kurz otevřen, dám vám vědět.

 

Kdo vás kurzem provede?

Martina Burešová

Radím lidem s financemi a v rámci své profese se tak setkávám s celou řadou životních příběhů svých klientů. Počátky těchto příběhů, které mě ve velké míře ovlivnily, často sahají až do dětství klientů.

 

Proto jsem se rozhodla věnovat i dětem a mým srdcovým projektem se staly děti a finance. Baví mě dětem a jejich rodičům představovat svět financí hravou formou. Jsem také maminkou úžasné pětileté dcerky, která je mi velkou inspirací pro mou práci a se kterou zkoušíme a vymýšlíme všechny aktivity.

 

Možná máte nějaké otázky, zde jsou odpovědi na ty nejčastější?

 

 • Nejsou na to ještě děti malé?
  Děti se o svět financí začínají zajímat mnohem dříve, protože od malička vidí, že peníze jsou každodenní součástí života. Vidí, že nakupujeme, bavíme se o penězích. Hlavně se velmi brzy začnou všímat peněz a hodně často se stává, že je můžete najít, jak si hrají s vaší peněženkou. Navíc je dokázáno, že některé základní finanční pojmy jsou děti schopné pochopit již ve věku 3 let.
 • Nenaučí se to děti ve škole?
  Ano, v některých školách se finanční gramotnosti děti naučí, ale nespoléhala bych na to. Žijeme ve světě, kde každý den nakládáme s penězi, platíme pojištění, hypotéky, někdo i investuje, ale rozsah výuky finanční gramotnosti tomu neodpovídá. Když se s dětmi začnete bavit sami, vaše děti získají cenné základy finanční gramotnosti.
 • Mě to taky nikdo neučil. Proč bych to měla děti učit?
  Ano, každý se nakonec nějakým způsobem naučíme nakládat s penězi. Mám však zkušenost od svých klientů, že když s nimi rodiče o penězích nemluvili, tak je pro ně život s penězi těžší. Častěji přijdou o nějaké peníze a trvá jim, než se naučí dobře hospodařit s penězi.
 • Musím se vyznat ve všech finančních pojmech?
  V tomto kurzu pro nejmenší se ve velkém množství s finančními pojmy nesetkáte. Hlavním cílem je předat dětem základní finanční principy. Přesto jsem vám v případě potřeby k dispozici, finanční svět je můj obor, ale i koníček.
Reference

Kurz Hravé finanční gramotnosti spouštím poprvé. Proto přímo na něj nemám reference.
Můžete se ale začíst do jiných, které mi ženy poslaly k osobním konzultacím:

Martinu jsem poznala na osobnich konzultacích a splnila přesně moje očekávání. Umí poradit a nasměrovat, jak vnímat finance, jak je uchopit a jak jejich hodnotu propojit s finanční gramotností dětí. Její úkoly a praktiky mě neskutečně baví. Je profík, co se týká smluv a obchodních podmínek, co já nevidím, Martina vždy upozorní. Přesně tuto spolupráci jsem hledala. Takže velké díky, Marti.
Eva Melcherová
Nedávno jsem měla s Martinou velmi příjemnou konzultaci. Během hodinového povídání jsem dostala mnoho zajímavých rad a typů, jak mám se svojí dcerkou přistupovat k financím. Některé rady jsem již začala vědomě používat, na jiné se teprve chystáme. A tipy na hry s penězi jsou také super. Díky
Soňa Výtvarová

Udělejte ještě dnes první krok a získejte hravé tipy, jak budovat zdravé finanční návyky vašich dětí.

Vaše osobní údaje (e-mail a křestní jméno) jsou u mě v bezpečí a budu je zpracovávat na základě vašeho souhlasu podle těchto zásad ochrany osobních údajů.