Jak si vytvořit a spočítat finanční rezervu

Tipy a rady, jak si udělat přehled ve svých financích a vytvořit si finanční rezevu

14 denní e-mailový minikurz zdarma

 • Nemáte přehled o svých financích a netušíte, kam vám peníze utíkají?
 • Žijete od výplaty k výplatě a při tom nemáte malý příjem?
 • Chybí vám finanční rezerva?
 • Jste OSVČ a míchají se vám rodinné finance a finance z podnikání?

Pak Vás srdečně zvu do e-mailového minikurzu

JAK SI SPOČÍTAT A TVOŘIT FINANČNÍ REZERVU

Minikurz je ONLINE A ZDARMA. 

V rámci minikurzu:

 • si uděláte přehled v příjmech a výdajích,
 • si vypočítáte finanční rezervu na neočekávané výdaje
 • si stanovíte dílčí kroky, jak tvořit finanční rezervu,
 • se naučíte, jak pracovat s ročními náklady,
 • si rozdělíte rodinné finance a finance z podnikání,
 • získáte jednoduché tabulky, které vám usnadní práci.

Jak bude minikurz probíhat?

 • V okamžiku registrace vám přijde první e-mail s úkolem.
 • Celý minikurz je rozložen na 14 dnů.
 • Úkoly s e-maily nechodí, každý den a je tak dost času počítat.
 • K celému minikurzu jsem zpracovala tabulky, které vám s výpočty a přehledy pomohou.

Kdo vás minikurzem provede?

Ing. Martina Burešová, EFA

Radím lidem s financemi a svým klientům, kteří chtějí dosáhnout finanční nezávislosti, připravuji takový finanční plán, který je dovede k rentě a ke splnění jejich finančních cílů. 🙂 Mým cílem je dlouhodobě a bezpečně zhodnocovat peníze klientů. 

Jsem také maminkou úžasné sedmileté dcerky, která je mi velkou inspirací pro mou práci. Proto jsem se rozhodla věnovat i vzdělávání finanční gramotnosti. 

 

Reference
Moc děkuji za minikurz. Je tolik věcí, které se ve školách neučí a pak si v životě nevíme rady. Kurz mi pomohl se podívat na finance zase z jiného pohledu, udělat si přehled výdajů, příjmů a finančních produktů, které mám a proč je mám. Skvělý byl návod, kde jsme si mohli zjistit výši svého důchodu. Jsem moc ráda, že jsem se k ní přihlásila. Vedení Martinky je citlivé, vnímavé nám s čímkoliv pomoci. Těším se, že si s ní udělám ve financích ještě větší přehled.
Markéta Hegerová
Minikurz od Martiny je skvělý a věnuje se důležitému tématu finanční rezervy. Martina umí vše jednoduše a jasně vysvětlit a laskavě provází zákoutími příjmů a nákladů. Odnesla jsem si konkrétní praktické rady, kdy jak a kde si rezervu tvořit. Díky!
Táňa Mančíková
Moc děkuji za Váš minikurz "Jak si spočítat a tvořit finanční rezervu". Teprve před třemi lety jsme se dostali do stavu, že si můžeme dovolit šetřit, a postupně se finanční gramotnosti učím v podstatě sama, a i když jsem nějaké principy znala, tak mi váš minikurz hlavně pomohl utřídit si myšlenky a plány, a zase mě posunul o kousek dál. Chvilku jsem koukala po aplikacích, ale nakonec jsem si vytvořila docela podrobnou tabulku v excelu, kam si chci zapisovat všechny výdaje a příjmy, taky jsem si tam napsala finanční cíle (kolik a kdy začít spořit na co). Ihned jsem si založila nový účet a trvalý příkaz na šetření na Vánoce.
Pavla Buřilová
Vzhledem k mé chaotické povaze úplně ve všem, tedy i ve financích, mě tento kurz oslovil a rozhodla jsem se ho zúčastnit s cílem zlepšit svou finanční gramotnost. Během kurzu Martina srozumitelně komunikovala a zasílala instrukce, včetně navržených materiálů pro tvorbu přehledu ve financích. Tabulky, které zasílala, byly jednoduché a snadno se v nich dalo zorientovat. Tím mi dal kurz ujištění, že jsem na správné cestě s tvorbou finančních přehledů. Pomohlo mi vidět, jak se to dá dělat a na co vše může být dobré si udělat přehledy týkající se financí. Kromě tvorby finanční rezervy se Martina zaměřila i na jiná témata. Radila, jak si vybrat penzijní pojištění, jak zjistit, jaká momentální výše důchodu vám vychází a mnoho dalšího. O těchto tématech jsem doposud nepřemýšlela.
Bc. Michaela Čechová

Udělejte ještě dnes první krok a získejte tipy a rady, jak si spočítat a tvořit  finanční rezervu.

Vaše osobní údaje (e-mail a křestní jméno) jsou u mě v bezpečí a budu je zpracovávat na základě vašeho souhlasu podle těchto zásad ochrany osobních údajů.